sobota, 7 kwietnia 2018

Receptury Babuszki Agafii, Rosyjska pielęgnacja włosów

Hej!


    Babuszkę Agafię znam już od dawna. Gdy tylko zobaczyłam ją w jakimś sklepie od razu zakupiłam kilka sztuk kosmetyków tej marki. Zachwyciłam się składem tych kosmetyków jak i ceną. Składy są na prawdę dobre a ceny niesamowicie niskie, dodatkowo kosmetyki są sporej pojemności. Dzisiaj skupimy się na dwóch - szampon oraz maska, które obecnie stosuję.
    Prawie wszystkie szampony Babuszki są pakowane w podobne pojemniki. Wygodna butka z zamknięciem na klik. Maska zaś w tradycyjnym, odkręcanym słoiczku. Na każdym z kosmetyków na froncie widnieje logo i obrazki nawiązujące do naturalności produktów. 
    Szampon jest dość rzadki ale wystarczy mała ilość, bo dokładnie rozprowadzić go na włosach i dobrze zapienić. Maska, jak na maskę przystało jest gęsta i również świetnie na włosach się rozprowadza, dzięki temu wystarczy mała ilość by pokryć całą długość włosów. 


    W składnie maski znajdziemy mnóstwo naturalnych składników, które korzystanie wpłyną na nasze włosy, np. proteiny pszenicy, olej z korzenia łopianu, wyciąg z centurii, wyciąg z korzenia tataraku, wyciąg z chmielu zwyczajnego, ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej, ekstrakt z kwiatów robinii akacjowej (zaznaczone powyżej na zielono). Nigdy wcześniej nie spotkałam się z takimi składnikami w innych kosmetyków w dodatku jest ich tutaj całkiem sporo :)


    
    Szampon dobrze oczyszcza  włosy, nie plącze ich i nie wysusza. Podczas zmywania szamponu włosy są takie, jakbyśmy zmywali już odżywkę :) 
    Maskę na włosach trzymamy nieco dłużej niż zwykle - producent zaleca 20min. ja, jeśli mam więcej czasu pozwalam jej na działanie nawet pół godziny. Po wysuszeniu włosy są wspaniałe. Jedwabiste, gładkie, lśniące i przede wszystkim maska minimalizuje puszenie się. Ja stosuję maskę max. raz w tygodniu. 

    Jak już na początku wspominałam ceny są bardzo niskie. Za szampon zapłacimy ok. 10zł. zaś za maskę ok. 20zł. Produkty są dostępne w wielu sklepach internetowych. Stacjonarnie na pewno je kupimy w sklepach Natura Siberica. 


Lubicie Babuszkę Agafię?
Za co lubicie Babuszkę Agafię? 
:)

Pozdrawiam!
3 komentarze: